7/24 Müşteri Hizmetleri

Toplu mail’de inbox düşürme sırları

Başarının sırrı gönderim yaptığınız kişi listenizde !

 • Kişi listeniz sizden email almak için izin vermiş kişilerden oluşmalıdır. Bu kural dışında yapılan her türlü gönderimin adı SPAM ( istenmeyen email) gönderimidir. Spam gönderim yaparsanız Spam/junk kutularına düşersiniz. Ayrıca spam gönderimlerde %100 inbox’a düşseniz bile açılma oranlarınız %2’nin üzerine çıkmaz. Çünkü kimse istemediği bir yerden gelen email ile ilgilenmez.
 • Kişi listenizde gönderdiğiniz emailleri spam olarak işaretleyeceğini düşündüğünüz kişileri gönderim yapmadan önce mutlaka siliniz.
 • Kişi listenizdeki kişilerin gerçek kişiler olduğuna emin olunuz. Hatalı ya da güncel kullanımı olmayan email adreslerine boşa gönderim yapmayınız.
 • Kişi listenizin güncel email datası olduğuna emin olunuz. Örneğin; dünyada 26 milyardan fazla hotmail adresi var ancak 1.2 milyar bilgisayar kulanıcısı vardır. İstatistiklere göre bir kişi hayatı boyunca 21 email adresi kullanır ancak belli bir dönem içerisinde sadece tek bir email adresini hergün kontrol eder.
 • Kişi listenizde spamtrap ( tuzak email adresleri) bulunmasın ! Web sitelerinden toplanan ve piyasada email listesi satan kurumlarda spamtrap bol miktarda bulunmaktadır.
 • SPAM Liste Nedir? ( MUTLAKA OKUYUNUZ)
   Bir başka yerden/kurumdan satın alınmış/kiralanmış listeler (double opt-in şeklinde üye olunmuş dahi olsa)
   Bir tanıdığınız yada yakınınızın listesi
   Yerel klüp dernek v.s. den elde edilmiş listeler
   Bir başka sitelerden topladığınız e-mail adreslerini içeren listeler
   Kartvizitlerden topladığınız e-mail adresleri
   Üye olduğunuz grupların/toplulukların e-mail adresleri

  Uygun Olmayan Listelere yapılan gönderimler email marketing firmaları tarafından kolaylıkla tespit edilebilir. Bu tarz listelere gönderim yapan kurum/kişilerin açılış oranları az, spam şikayetleri oldukça yüksek olur.

Posted in Toplu Email Yardım and tagged , , .

Comments are closed.

WhatsApp WhatsApp Müşteri Hizmetleri